Chronická bolesť kolena vzniká z veľkého množstva príčin – následkom infekcií, zápalových ochorení, pri reumatickej artritíde alebo degeneratívnym ochorením ako je artróza.
Päť základných nervov inervuje koleno, z ktorých tri sú dôležité, pretože inervujú vnútornú časť kolenného kĺbu. Prvým krokom je intervenčná diagnostika, ktorú robíme pod röntgenom. Do blízkosti nervu zavedieme ihlu a podáme lokálne anestetikum. Ak pri diagnostike bolesť neustúpi, je problém inde a týmto postupom zistíme, či je predpokladaná diagnóza správna. Ak bolesť ustúpi na minimálne 50% počas 24 hodín, nasleduje intervenčný terapeutický zásah, čiže samotná liečba bolesti formou radiofrekvenčnej ablácie (denervácie kolena).
Nie sme ortopédi, čiže pokiaľ si ťažké degeneratívne zmeny v kolene vyžadujú náhradu kĺbu, to bohužiaľ nerobíme.

Pacientom sa takto pomôže na niekoľko mesiacov až rokov od zákroku. Po čase sa však nervové zakončenia regenerujú a môže sa znova objaviť bolesť. A tak aj keď ortopedický problém v kolene zostáva, bolesť, ktorú mu to spôsobuje, už pacient necíti. Prinášame tak úľavu od bolesti a pokiaľ je problém riešiteľný, kolegovia z iných odborov ho doriešia.

Dôležité však je, že pacienta už netrápi chronická bolesť a môže normálne chodiť. Prinavráti sa mu pohyblivosť a kvalita života.

mask

Objednajte sa na vyšetrenie
pomocou e-konzultácie

Objednať sa
OK
Prijali sme vašu objednávku!
Pre upresnenie termínu vás budeme kontaktovať telefonicky alebo emailom.
OK
Záznam bol úspešne uložený
OK
Pacient bol objednaný na vyšetrenie
OK
Objednanie na vyšetrenie bolo zrušené